20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP ZK mládeže zahájilo prvním turnajem

V sobotu 5.12. se v Kroměříži hrál první turnaj GP mládeže v rapid šachu. Prezentovalo se 86 dětí ze sedmnácti oddílů.

V nejmladší se prezentovalo nejméně hráčů, jen 21. Čelo opanovalo duo ze Sokola Hošťálkové. Vyhrál Karel Vraj, který po prohře v prvním kole dalších šest zápasů vyhrál. Za ním skončil Jakub Gálík. Třetí byl Kryštof Suchánek ze Zlína. Jedinou dívkou byla Marianna Mrkusová ze Starého Města.

V prostřední kategorii byla účast největší, když se prezentovalo 39 šachistů a šachistek. Na prvních šachovnicích se ocitala hlavně trojice ze Starého Města. Nejlépe se vedlo Ondřejovi Stuchlému, který získal šest bodů. Za ním skončila Martina Fusková a třetí byl Miroslav Rakušan z Postoupek., který se jediný vklínil mezi trojici hráčů ze Starého Města, když na čtvrtém místě v celkovém pořadí a třetí mezi kluky skončil Richard Štefaník. Druhou nejlepší dívkou byla Erika Náplavová z Osvětiman a třetí pak Viki Phamová ze Zlína.

V nejstarší kategorii hrálo 24 chlapců a 2 dívky. Nejmladším hráčem byl František Mrkus ze Starého Města, který má zajištěn přímý postup na MČR v kategorii do 10 let. Dalšími, kdo mají přímý postup jsou Vojtěch Dobeš ze Starého Města a Jan Palášek z Postoupek, kteří tak nemůžou GP hrát. V turnaji se nejlépe vedlo právě tomu nejmladšímu, který tak předčil své o tři až čtyři roky starší soupeře. František Mrkus získal i zásluhou šťastné remízy v posledním kole šest bodů. Stejný počet měla i druhá Lenka Blechová. Třetí skončil Tomáš Lessy, který je stejně jako Lenka ze Starého Města. Na čtvrtém místě a třetím mezi kluky skončil Martin Hromada z Kunovic.

Výsledky jsou jednak v příloze nebo na chess-results .