19.9.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM 14.-16.09.2018 Zlín-Malenovice ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
18.9.2018Nový článek: KP v bleskovkách družstev
Nový článek: FIDE open Staré Město
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu-2018

MMS mládeže se hrálo ve Zlíně

Zkušený tým pořadatelů pod vedením ředitele Rostislava Svobody a hlavního rozhodčího Miroslava Hurty vše zvládl bez problémů. Během turnaje se nemusel řešit žádný spor, na ubytování nebo stravování jsem neslyšel též žádných připomínek. Na své si přišla i šachová veřejnost nepřítomná přímo ve Zlíně. Výsledky byly pravidelně aktualizovány, online z deseti šachovnic zajišťovaný týmem z Frýdku-Místku fungoval v rámci možností, partie byly na webu k přehrání nebo ke stažení bezprostředně po kole.

V nejstarší kategorii do 16 let hrálo celkem 40 hráčů a hráček. Nejlépe si vedl Štěpán Seidl ze Sokola Bedřichov, který zvítězil ziskem sedmi bodů. Druhý skončil Jiří Musil z Lokomotivy Brno a třetí pak Rudolf Zezula z Náměště nad Oslavou. Hned za nimi skončila dvojice z našeho kraje. Výborné čtvrté místo obsadil Vojta Dobeš ze Starého Města, který jako přímý postupující v kategorii H14 hrál ve vyšší kategorii. Za ním skončil Luděk Volčík z Boršic. Ondřej Karlík z Hošťálkové si sedmým místem stejně jako Pavel Náplava osmým místem vybojoval postup na MČR. Těsně za postupovými místy skončil na 12.místě Martin Stachoň ze Slavie Kroměříž. V první polovině pak ještě skončila na 17.místě Majka Phamová z pořadatelského oddílu.

V kategorii do 14 let bylo prezentováno 45 šachistů a šachistek. Stejně jako v nejstarší kategorii o medailových a postupových místech rozhodovala poslední kola, jelikož soutěž byla velmi vyrovnaná. Nejvíce bodů získal Jiří Kozel a o půl bodu předstihl další v pořadí. Druhý skončil Michael Kubík, který je stejně jako vítěz z Frýdku-Místku. Třetí skončil Tadeáš Boček z Durasu Brno. Jediné postupové místo (pokud předpokládáme, že Nataša Richterová nevyužije možnost hrát na MČR mezi kluky, ale bude hrát v dívčí kategorii) vybojoval pro náš kraj Jan Palášek ze Sokola Postoupky, který skončil na 10.místě. V první polovině výsledkové listiny z našeho kraje skončili ještě 12.Pavel Tománek z Boršic, 14.Tomáš Lessy, 15.František Mrkus a 21.Martina Fusková (všichni ze Starého Města).

Nejpočetnější byla kategorie do 12 let, kde se představilo 58 dětí. Zde první trojice nasazených potvrdila svoje kvality, a sice v jiném pořadí, ale zcela opanovala stupně vítězů. Nejlépe si vedl Vít Kratochvíl z Náměště. Získal 8,5 bodu a po zásluze zvítězil. Jeho oddílový kolega David Mičulka měl jen o půl bodu méně. Třetí skončil Adam Dvořák z Lokomotivy Brno. Zde pro náš kraj nezbylo žádné postupové místo. Oba zástupci Starého Města Ondra Stuchlý i Ríša Štefaník jen remizovali a další adept na postup Miroslav Rakušan prohrál v posledním kole, čímž všichni přišli o postupové naděje. V první pětadvacítce tak z našeho kraje skončili 11. Ondřej Stuchlý, 12.Richard Štefaník, 19.Miroslav Rakušan a 25.Filip Paul ze Zlína.

V nejmladší kategorii do 10 let hrálo 41 dětí. První dvě místa obsadilo duo z Frýdku-Místku v pořadí Ondřej Havelka a Antonín Plšek, třetí skončil Daniel Daněk z Durasu Brno. Sedmým místem si postup na MČR vybojoval Filip Zavadil z Postoupek. V první dvacítce skončil ještě 11.Kryštof Suchánek ze Zlína, 14.David Opluštil z Postoupek, 18.Karel Vraj z Hošťálkové a 19.Martin Hronek ze Zlína.

V dívčí kategorii hrálo 12 děvčat, když ostatní daly přednost konfrontaci s chlapci. Nejlepší trio mělo stejně bodů, tak rozhodovalo pomocné hodnocení. Nejlepší měla Vendula Bohanesová z Frýdku-Místku, která vyhrála. Druhá skončila Hana Kubošová z Orlové, a třetí Lydie Hemalová ze Znojma. Lenka Slabá z Boršic skončila na sedmém místě.

Z našeho kraje se turnaje zúčastnilo celkem devět oddílů, počet hráčů našeho kraje pak byl šedesát. Jmenovitě to jsou Staré Město, Boršice, Zlín, Postoupky, Vsetín, Hošťálková, Kroměříž, Napajedla a Kunovice. Dvě postupová místa si vybojovali zástupci Boršic a Postoupek, jedno pak Hošťálková.

Po celou dobu průběžně o turnaji informoval na stránkách pořadatelského oddílu Miroslav Kocián. Na těchto stránkách si lze i stáhnout partie z MMS nebo prohlédnout fotografie. O turnaji jsou i informace na oddílových stránkách zástupců našeho kraje: Postoupky, Boršice, Vsetín.

Kompletní výsledky jsou na chess-results. A ještě doplním několik odkazů na články o MMS: David Ciprys, a ještě podruhé, Miroslav Hurta, Duras Brno.

12.1.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež