16.4.2024Nový článek: Usnesení konference ŠSZK
Nový článek: Krajský přebor škol ve Zlíně zná vítěze
7.4.2024Nový článek: Konference Zlínského kraje 2024

Sokol Postoupky B postupuje do 1.ligy dorostu

V pěkném počasí se většina týmů vydala poprvé v životě do Hošťálkové. Začátek prvního kola byl o něco později než v avizovaných 9:00, jelikož vedoucí Kunovic a též vedoucí soutěže cestou trochu zabloudil a přijel s asi pětiminutovým zpožděním. Po jeho omluvě a rychlém zorientování pak již mohly začít partie sedmého kola.

Při pohledu na sestavy družstev bylo znát, že se jednak hraje extraliga a 1.liga dorostu, a též že v pravdě letní počasí láká po dlouhé šachové sezóně k jiným aktivitám. Čtyři družstva pak přijela jen ve čtyřech, čímž trochu znepříjemnila pobyt pátým hráčům kompletních sestav. Několika se stalo, že si zahráli jen jednu partii a zbývající dvě pak již jen vyhráli kontumačně. Ondra Vašek z Osvětiman a Charlota Da Silva z Kunovic svoji vzájemnou partii skončili asi po 20 minutách o půl desáté a pak již jen čekali do dvou hodin na odjezd. Sice si pak připsali dva kontumační body, ale určitě by si je raději vybojovali za šachovnicí.

V prvním sobotním kole se spolu střetl Sokol Postoupky B a Vlčnov, tedy družstva, která průběžně byla na prvním a druhém místě. Postoupky potvrdily svoji suverenitu a po vítězství 3.5:1.5 se již dvě kola předem staly vítězem KP a postupujícím do 1.ligy dorostu. Stejným poměrem si pak v souboji o třetí místo poradily Kunovice s Osvětimany. Jelikož ve zbývajících kolech ani jeden z těchto týmů nezaváhal, tak pořadí na medailových místech zůstalo stejné jako po 6.kolech.

Suverénní Postoupky B vyhrály všechny zápasy a od začátku ukazovaly, že jsou o třídu jinde než ostatní týmy. Pouze dvě partiové prohry z padesáti partií nejlépe svědčí o suverenitě s jakou družstvo pod vedením pana Opluštila kráčelo soutěží. Nováček soutěže Vlčnov se opíral zejména o hru svých dvou nejlepších hráčů Ondry Podškubky a Libora Macka. Oba měli 8/9. V prvních šesti kolech jim na první desce pomáhal host Ríša Štefaník. Ve Vlčnově v posledním roce udělali velký kus práce a kluci pod vedením pana Javora a trenéra pana Esterky budou v příštím roce jistě adepty na postup. Třetí Kunovice prohrály jen s vítězem, ale v prvním trojkole ztratily dvě remízy se Starými Městy, když zvláště ta s nakonec sestupujícím déčkem je může mrzet.

Kromě soubojů o medaile se odehrával i boj o udržení. Zde velkou roli hrála i kompletnost a síla sestav. Až výhrou 2.5:1.5 (oba celky hrály ve čtyřech) se Zlínem B se zachránily Zborovice. Důvod těchto záchranářských starostí zkušeného celku je hlavně v tom, že první trojkolo odehrály pouze ve trojici a poslední pak ve čtveřici. Do krajské soutěže tak sestupují Staré Město D a Zlín B.

Kompletní výsledky a zprávy jsou buď v sekci věnované mládeži nebo též na svazové databázi. Několik fotek z Hošťálkové je pak zde

28.4.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež