Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

15.11.2019Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
13.11.2019Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na MMaS 2019
12.11.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Pravidla pro vyplácení podpory na trénink talentované mládeže na oddíly 2019 )
Kalendář akcí - Přidána akce školení trenérů 4. třídy a seminář trenérů 3. a 4. třídy a vedoucích kroužků (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

ZŠ Unesco Uh.Hradiště stříbrná na Přeboru škol

Finálové kolo Přeboru škol pro družstva složená z dětí , která chodí do 1.-5.třídy se stejně jako loni hrálo v Malenovicích u Frýdku-Místku v hotelu Petr Bezruč. Přes krajské kolo si postup vybojovaly ZŠ Unesco Uherské Hradiště a ZŠ Mařatice.

Větší šance na dobré umístnění měla ZŠ Unesco, což i od začátku potvrzovala. První den vyšel Unescu nadmíru dobře. Tři výhry 3:1 (Tábor, Lanškroun, Frýdlant nad Ostravicí) a jedna 4:0 (6.ZŠ Frýdek-Místek) znamenaly tříbodové vedení po prvním dnu. Hlavně výhra nad obhájci titulu s Frýdlantu byla cenná. V tomto vyrovnaném družstvu na poslední šachovnici hrála bronzová z nedávno skončeného MČR v Koutech nad Desnou. Mařatice hrály též výborně. Po výhrách 3:1 s Trutnovem a Zastávkou, remíze s Jihlavou a prohře 1.5:2.5 s 6.ZŠ Frýdek-Místek ztráceli na druhé místo pouhý půlnoc.

Náskok Unesca se bohužel notně zkrátil hned po prvním středečním kole. Jediný nepovedený zápas znamenal pouze remízu 2:2 s Humpolcem. V dalších dvou zápasech sice přišly jasné výhry 3.5:0.5 s Jihlavou a 3:1 s Mostem, ale Frýdlant druhý den zvládl excelentně a po zisku 11,5 bodu ze 12 možných bodově Unesco dohnal. Lepším bucholzem se přeborníkem stala ZŠ Frýdlant nad Ostravicí. ZŠ Unesco Uherské Hradiště pak skončila na výborném druhém místě. Třetím místo si dobrým závěrem vybojoval Uničov, který měl ztrátu 3.5 bodu na první duo a měl to „štěstí“, že se vyhnul oběma nejlepším školám.

Mařatice po výhře v pátém kole 3:1 s Lanškrounem prohrály 0:4 s Frýdlantem a 1:3 s Lanškrounem a obsadily celkové 14.místo.

Sestava stříbrné ZŠ Unesco byla Martina Fusková (6,5/7), Ondřej Stuchlý, Adam Skrášek (oba 5,5/7) a Antonín Krmíček (4/7). ZŠ Mařatice reprezentovali František Mrkus (5,5/7), David Kolačný (3/7), Petr Ondruch (4/7) a Adam Horehleď (1/7). Adam Skrášek a Toník Krmíček jsou členy ŠO Kunovice, ostatní pak hrají za ŠK Staré Město.

Martina Fusková s Adamem Skráškem navíc skončili na druhém místě na první, resp. třetí šachovnici, Ondra Stuchlý byl na druhé šachovnici třetí.

Kompletní výsledky jsou na chess-results , fotky pak ve fotogalerii.

27.3.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky