Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

17.9.2019Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM Zlín-Malenovice 21.-22.09.2019 PROGRAM)
14.9.2019Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na MMaS 26.-31.10.2019)
13.9.2019Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Simultánka s Vojtěchem Plátem

V úterý 24. března 2009 uspořádal Valašský šachový klub mládeže simultánku s mezinárodním mistrem Vojtěchem Plátem. Tato akce se uskutečnila již podruhé v Malém sálu Domu kultury Vsetín.

Tentokrát zasedlo k partii třicet šachistů z osmi oddílů, z toho bylo deset mládežníků. Mezi vyzyvateli bylo i pět hráčů, jejichž současné ELO je větší než 2000. Vojta dokonce přistoupil i na netradiční ztížení své pozice, když hrál proti svým soupeřům na střídačku s bílými a černými kameny.

V simultánce dokázali zvítězit šachisté Sokola Hošťálkové Ondřej Karlík a Pavel Plšek, třetí výhry dosáhl hráč Sokola Branek Václav Hradil. Remízu dokázali uhrát Stanislav Juříček ze Zbrojovky Vsetín a František Parák ze Sokola Ústí. Pětadvacetkrát zvítězil Vojtěch Plát.

O partii s nejmladším mezinárodním mistrem v historii České republiky byl na Vsetíně veliký zájem a bohužel se na všechny nedostalo. I nehrající šachisté však zůstali a téměř tři a půl hodiny přihlíželi úžasnému výkonu tohoto našeho zřejmě největšího talenta.
Josef Kovařík

25.3.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky