20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP mládeže pokračoval ve Zlíně

Kromě dětí z našeho kraje přijela i šestičlenná výprava ze slovenské Trnavy. Po dvou letech, kdy se hrálo na hotelu Moskva, letos turnaj hostilo Středisko volného času na Kotěrově ulici, kde má pořádající oddíl svoji hrací místnost. Pro turnaj bylo samozřejmě potřeba zajistit i sál ve druhém patře.

Ve druhém patře se hrála nejmladší kategorie. Nejmladší adepti šachové hry měli možnost se po partiích „vyřádit“ v koutku s hračkami, čehož někteří dosyta využívali. Účastníků v H+D 10 bylo celkem třicet devět. Jako jediný bez prohry pouze s jednou remízou prošel turnajem Miroslav Rakušan ze Sokola Postoupky a po zásluze vyhrál. Druhý skončil Rastislav Kavoň ze Trnavy a třetí pak vítěz prvního turnaje Matyáš Kovařík ze Zbrojovky Vsetín. S klukama držela krok i Erika Náplavová z Osvětiman, která skončila na šestém místě. Druhou nejlepší dívkou pak byla Vi Phamová ze Zlína, třetí pak Lenka Navrátilová z Postoupek.

Největší zastoupení bylo v prostřední kategorii do 12 let, a to 43. Na předních stolech se to docela točilo, a o všem se rozhodlo až v posledním kole. Výhra v posledním kole pomohla k vítězství domácímu hráči, kterým byl Matyáš Juřena. Lepším bucholtzem odsunul na druhé místo Jakuba Zatloukala z Napajedel, který remizoval v posledním kole s nakonec třetím Milanem Ladickým ze Sokola Postoupky. Nejlepší dívkou byla Linda Phamová ze Zlína před Julií Šimčákovou z Postoupek a Denisou Schafferovou z Hulína.

Počet dětí ve všech kategoriích byl bohužel lichý, když v nejstarší kategorii hrálo pětadvacet hráčů a hráček. Stejně jako ve Starém Městě při prvním turnaji, tak i ve Zlíně si trojice jistých postupujících Ondra Stuchlý, František Mrkus a Martina Fusková zahrála o jednu nebo dokonce o dvě kategorie výše. Úlohu největšího favorita potvrdil Ondřej Karlík z Hošťálkové. Jen o horší bucholtz skončil na druhém místě Jan Palášek z Postoupek. Třetí byl nejmladší účastník (který ještě i příští rok bude věkově patřit do H10! ) František Mrkus. Ze Starého Města. Martina Fusková jako nejlepší dívka skončila na sedmém místě. V první desítce skončila i druhá Lenka Slabá z Boršic, třetí byla Lenka Blechová z Osvětiman.

Výsledky jsou nahrány jednak na chess-results nebo jsou v příloze. Celkové pořadí po dvou turnajích je pak v sekci výsledků soutěží mládeže.