Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

8.7.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (závěrečná zpráva)
6.7.2020Kalendář akcí - Přidána akce 10.ročník Memoriálu Jana Kováře - KP v rapid šachu (včetně propozic)
5.7.2020Nový článek: Krajským přeborníkem v bleskovém šachu Petr Koutný

Smutná zpráva

František Knápek 26.1.1950 – 18.1.2009Oddíl šachu TJ Sokol Bystřička a regionální sdružení šachového svazu Vsetín se zármutkem oznamují, že v neděli 18.ledna nečekaně zemřel pan František Knápek z Valašského Meziříčí, rodák z Bystřičky – kapitán A družstva ŠO Sokol Bystřička a předseda STK šachového svazu regionu Vsetín.

František byl v roce 1973 jedním ze zakládajících členů šachového oddílu v Bystřičce. Po celých třicet pět let vykonával funkci kapitána prvního družstva Bystřičky a svému oddílu zůstával věrný v časech dobrých i těch horších.
Láska k šachu pobízela Františka nejen ke hře v soutěžích družstev, ale i k účasti na nesčetných turnajích jednotlivců a dříve i k šachu korespondečnímu. Výkonností se postupně blížil kandidátské úrovni.

František věděl, že nestačí jenom šachy aktivně hrát, ale že je potřeba i soutěže organizovat a řídit. Dávno před dobou internetu byl vedoucím soutěží družstev okresu Vsetín a této službě se věnoval doslova do posledního dechu. V neděli dopoledne odehrál svou poslední mistrovskou partii v přeboru družstev zlínského kraje ale večer již nestačil zpracovat výsledky regionálního přeboru. Zradilo ho srdce, bez jakéhokoli varování.

František byl komplexní sportovní osobností. Po fotbalovém a hokejovém mládí jste ho mohli později potkávat na pěších túrách a cyklistických vyjížďkách po Valašsku - s rodinou i s kamarády.

V osobě pana Františka Kápka odešel našemu šachovému oddílu věrný kapitán a kamarád, šachovému hnutí na vsetínsku a v posledních letech i kraji výrazná osobnost, která půjde těžko nahradit.

Čest jeho památce.

Karel Hurta – předseda ŠO Sokol Bystřička

Soubor ke stažení (jpg)

21.1.2009  |  přidal: Josef Sviták   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky