25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Okresní kolo Přeboru škol - Kroměříž

Ve čtvrtek 4. Prosince proběhl letos největší šachový turnaj v Kroměříži. Okresního kola Přeboru škol družstev se v Sokolském domě zúčastnilo 27 čtyřčlenných týmů. 114 hráčů a hráček znamená nový účastnický rekord. Nečekaně vysoká účast byla především v kategorii středních škol. V této kategorii C, se však žádné překvapení nekonalo. V turnaji hraném švýcarským způsobem na sedm kol, s přehledem zvítězilo „A“ družstvo Gymnázia Kroměříž ( 23 bodů)ve složení Jiří Šantora, Jana Blumelová, Luděk Indra a Jakub Hrdlička. Stříbrné medaile vybojovalo jejich „B“ družstvo (20,5) ve složení Jindřich Ryšavý, Tomáš Grézl, Eva Dunglová a Petr Martišek. Bronzové medaile si odvezli žáci Gymnázia Holešov (16,5) v sestavě: Aneta Tomečková,Jan Vaňhara, Pavel Vaňhara a Martin Dohnálek. Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli : 1. Martin Dvořák ( AG Kroměříž) 2. Jana Blumelová (G Kroměříž A) 3. Luděk Indra (G Kroměříž A) 4. Petr Martišek ( G Kroměříž B)
I v kategorii B, žáků druhého stupně základních škol, exceloval favorit- Gymnázium Kroměříž „A“ (26,5 bodu z 28 možných) ve složení Martin Stachoň, Jan Ryšavý, Jan Palášek a Marco Salvadori. S velkým odstupem skončilo druhé opět „B“ družstvo kroměřížského Gymnázia(20,5) v sestavě : Jan Netušil, Josef Indra,Jakub Kvapilík a Marek Navrátil. Bronzové medaile si po zásluze odvážejí hráči ZŠ Slovan Kroměříž (18) ve složení : Michael Richter, David Prachař, Pavel Večeřa, a Josef Smažinka. Nejlepších individuálních výsledků pak dosáhli : 1. Martin Stachoň 2. Jan Ryšavý, 3. Jan Palášek ( všichni G KM „A“) 4. Marek Navrátil (G KM „B“).
V nejmladší kategorii A, se hrálo stejným způsobem jako v obou předchozích kategoriích. I konečný vítěz se očekával. Již druhým rokem kralují v této věkové skupině žáci ZŠ Slovan Kroměříž. Tentokrát vybojovali 24,5 bodu ve složení: Milan Ladický, Filip Zavadil, Miroslav Rakušan a Vít Krejčí. Trochu překvapivé, ale zasloužené bylo druhé místo ZŠ Litenčice(19,5) v sestavě: Pavel Zavadil, Kamil Drábek,Michal Úlehla a Kristýna Hrabalová. Bronzové medaile pak vybojovali jedni ze spolufavoritů, hráči Církevní ZŠ Kroměříž „A“(17,5) ve složení: Josef Kvapilík, František Pavlík, Jan Polišenský a Jan Herman. Nejlepší na jednotlivých šachovnicích pak byli všichni hráči vítězného družstva.
Všichni medailisté si také zajistili účast v krajském kole Přeboru škol, které se uskuteční v lednu opět v Sokolském domě v Kroměříži. Tady již půjde o postup do republikového finále této soutěže.