23.9.2018Nový článek: Krajský přebor ŠSZK 2018
21.9.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
20.9.2018Nový článek: Valašská Bystřice 2018

V Boršicích vítězí Staré Město

Do Boršic se letos sjelo celkem 47 družstev z celé Moravy z nichž celkem 21 vyhovovalo kritériím pro vyhodnocení v rámci krajského přeboru. Podmínkou byla účast minimálně tří hráčů v družstvu oddílu registrovaného v Zlínském kraji. Byl tedy povolen jeden host.

Vítězem turnaje se stalo družstvo Starého Města 1923, které ziskem 67 bodů s výrazným náskokem 7,5 bodu turnaj vyhrálo. O vítězství jak v turnaji tak i v KP se zasloužili IM Jan Sosna jako host ze Zlína 14.5b., FM František Vrána 18.5b., Jaroslav Buráň 16b. a Jaroslav Sháněl 18b..

Druhé místo získal celek Bydo Zakřany ve složení IM Petr Pisk v současnosti člen Prušánek 17b., Jan Uhmann st. 13.5b, Petr Skácelík 15.5b. a Roman Vicenec 13.5b.

Třetí místo pak se ztrátou jednoho bodu získalo družstvo Zlína B hrající v sestavě Jakub Roubalík 11.5b., Michal Krčál 15b., Adam Rubal 15.5b. a Martin Šenkýř 16.5b. Též jim patřilo druhé místo v hodnocení krajského přeboru.

Třetím v pořadí Krajského přeboru se stalo družstvo nazvané „Horovi Boršičáci“ složené s mladých hráčů domácích Boršic, které celkově skončilo na osmém místě. Odchovanci pana Hory hráli ve složení Vašek Fiala, který získal 14.5 bodu, Adam Gabriel 11, Luděk Volčík 12 a Pavel Náplava 10.5 bodu.

Nejlepším hráčem na první šachovnici byl suverénně Petr Kičmer, který z dvaadvaceti partií ztratil jen jeden a půl bodu. Na druhé šachovnici pak nejlepším byl František Vrána ze Starého Města 1923 ziskem 18,5 bodu, třetí se pak stala kořistí Tomáše Cagašíka ze Spartaku Přerov, který měl 20 bodů a na čtvrté se nejlepším hráčem ziskem 18 bodů stal Jaroslav Sháněl z vítězného týmu.

Celkové výsledky jsou v příloze, kde je vidět i které družstvo se počítalo v rámci KP nebo na chess-results.

Podrobnější článek je pak na stránkách pořádajícího oddílu SK Boršice.