25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Staré Město má tři medaile z MČR v rapidu mládeže

Mistrovství republiky hostil hotel Petr Bezruč v Malenovicích. Z našeho kraje odjelo celkem 19 zástupců, kteří měli buď přímý postup z loňského roku nebo si možnost hrát vybojovali na turnajích GP, případně dostali divokou kartu.

Zlatou medaili v kategorii do 12 let si vybojoval Vojta Dobeš ze Starého Města. Jako třetí nasazený patřil k favoritům, v turnaji neprohrál pouze třikrát remizoval. V polovině výsledkové listiny skončili 18.Jan Palášek (Postoupky) a 19.Tomáš Lessy (Staré Město). Petr Janska pak byl na 27.místě a Pavel Tománek byl třicátý (oba Boršice).

Stříbrnou medaili si mezi nejstaršími dívkami vybojovala Jana Zpěváková ze Starého Města. Prohrála pouze se suverénkou soutěže Karolínou Langnerovou z pořádajícího Frýdku-Místku. O medaili dlouho bojovala i Majka Phamová ze Zlína, ale po dvou porážkách v sedmém a osmém kole nakonec obsadila 5.místo. Martina Kuciánová ze Zborovic skončila na 15.místě.

Třetí kategorií, kdy do našeho kraje putovala medaile byla kategorie dívek do 10 let. A i tahle putuje do Starého Města. Zde se medaile od Martiny Fuskové víceméně čekala, jelikož Martina byla první nasazenou. V turnaji neprohrála, ale jelikož měla tři remízy (mj. i s vítězkou Veronikou Mackovou z SK Praha-Smíchov), nakonec skončila na stříbrné příčce. Veronika Pleváková pak skončila patnáctá a Julie Šimčáková sedmnáctá.

V nejstarší chlapecké kategorii do 14 let se nejlépe vedlo Luďkovi Volčíkovi z Boršic, který skončil na šestém místě. Jeho oddílový kolega Pavel Náplava pak byl jedenáctý a Jan Ryšavý z Postoupek. Vítězem se stal momentálně asi největší republikový talent Jakub Půlpán z Chrudimi, který jelikož je ročník 1998 mohl hrát v kategorii do 10 let !!

V kategorii dívek do 12 let náš kraj reprezentovaly Lenka Blechová z Osvětiman a Lenka Slabá z Boršic. O místo lepší byla na 14.místě Lenka Blechové. Vítězkou se stala Eliška Johnová z Jiskry Hořice.

V nejmladší kategorii chlapců do 10 let hrálo trio zástupců ze Starého Města František Mrkus, Richard Štefaník a Ondřej Stuchlý, které suverénně opanovalo loňský ročník GP Zlínského kraje. Nejlépe skončil Ondra Stuchlý na 15 .místě. Ríša Štefaník pak obsadil 17.příčku a František Mrkus skončil na 26.místě. Jak budou po mistrovství ve Starém Městě spokojeni se třemi medailemi, tak od téhle trojici se pravděpodobně čekalo více, alespoň jedno umístnění v první desítce. Vítězem se stal David Mičulka z Náměště nad Oslavou.

Na MČR mělo svého zástupce šest oddílů. Nejvíce tradičně Staré Město osm, dále pak Boršice pět, Postoupky tři a dále pak Zlín, Osvětimany a Zborovice po jednom.

Kompletní výsledky všech kategorií jsou k vidění na chess-results.

Podrobnější články (možná i včetně fotografií) budou jistě časem k vidění na oddílových webech zúčastněných oddílů.

7.9.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež