15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

MČR družstev starších žáků 2008

O víkendu 31.5 – 1.6. proběhlo na Seči MČR družstev starších žáků. Tradiční „Zaječice“ hrálo rekordních 55 družstev.

Z našeho kraje se turnaje zúčastnila čtyři družstva ze tří oddílů. Nejlepší umístnění si vybojovaly Boršice, které skončily na osmém místě s 18 body (sedmé místo v rámci MČR). Jejich sestava byla Luděk Volčík 6b., Adam Gabriel 8b., Pavel Náplava 7,5b., Erik Pfeffer 5b., Petr Janska 3b., Lenka Slabá 5b.. Více informací o účasti Boršic si lze přečíst na jejich webu.

Sokol Postoupky měl ve hře dvě družstva. Jejich áčko zahrálo velmi dobře. Mělo nejvyšší buchholz ze všech družstev. I přes prohru v posledním kole se suverény z Frýdku-Místku obsadilo A-družstvo Postoupek 11.místo s 16 body (9.místo v MČR). Sestava družstva pak byla Jan Palášek 1,5b., Jan Ryšavý 3,5b., Aneta Tomečková 3,5b., Martin Stachoň 5,5b. (host ze Slavie Kroměříž), Jindřich Ryšavý 4,5b., Marco Salvadori 6b. . Béčko Postoupek pak obsadilo 45.místo ( Michael Richter 3b., Josef Indra 4b., Jan Netušil 5,5b., Patrik Janoštík 3b., Milan Ladický 4b., Julie Šimčáková 4,5b. .

Své družstvo na MČR měl i největší oddíl našeho kraje pracující s mládeží Staré Město. Se 14 body skončilo na 19.místě (17.v MČR). Jejich sestava byla Lukáš Fusek 2,5b., Marek Staňa 3b., Vojta Dobeš 7,5b., Petr Plevák 4,5b., Václav Lapčík 6b, Martina Fusková 5,5b..

Vítězem turnaje a mistrem ČR se stalo „A“ družstvo Frýdku-Místku před Lokomotivou Brno a KŠN Bratislava. V hodnocení MČR pak bylo na třetím místě „B“ družstvo Frýdku-Místku. Kompletní výsledky jsou pak na chess-results.

Současně s turnajem se hrál i turnaj dvojic pro děti ročníku 1999 a mladší. Hrálo 32 dvojic. Z našeho kraje se zúčastnily dvě dvojice. Dvojice ze Starého Města František Mrkus (6,5b./9) a Ondřej Stuchlý (9/9!) obsadila druhé místo se shodným počtem bodů jako první ŠK Most. O první místě Mostu rozhodl lepší výsledek na první šachovnici. Dvojice z Postoupek (Filip Zavadil 4b., Jan Políšenský 5b.) pak skončila na 20.místě.

5.6.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež