20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP žáků - 3.turnaj ve Valmezu

Třetím turnajem pokračoval v sobotu 12.4. ve Valašském Meziříčí seriál turnajů v rapid šachu mládeže. Ve třech kategoriích hrálo celkem 81 dětí z celkem 18 oddílů.

Jako vždy nejvíce jich hrálo v nejmladší kategorii do 10 let. Turnaj naprosto opanovali hráči Starého Města, kteří obsadili prvních sedm míst! Nejlépe ze vzájemných zápasů vyšel František Mrkus ziskem 6,5 bodu. Druhé místo obsadil Richard Štefaník s šesti body a třetí byl Ondřej Stuchlý s 5,5body. Nejlepší dívkou byla Veronika Pleváková ze Starého Města, která v celkovém pořadí skončila na na pátém místě. Za ní pak skončila Erika Náplavová z Osvětiman a Julie Šimčáková ze Sokola Postoupky.

V kategorii do 12 let hrálo celkem 25 hráčů a hráček. Nejvýše nasazený byl Vojta Dobeš. Ten taky vyhrál svých prvních šest partií a remízou s Pavlem Tománkem v posledním kole jistil vítězství v turnaji. Druhé místo pak vybojoval Jakub Zatloukal z Napajedel se ziskem 5,5 bodu. O třetím místě pak mezi dvěma hráči z Boršic rozhodlo pomocné hodnocení. O půl bodu lepší střední bucholz měl Pavel Tománek. Nejlepší dívkou byla jeho oddílová kolegyně Lenka Slabá, před Lenkou Blechovou a Adreou Vavrušovou (obě z Osvětiman).

Kategorii do 14 let hrálo celkem 15 chlapců a dívek. Nejvýše nasazený Luděk Volčík prohrál v prvním kole s Majkou Phamovou ze Zlína, kterou tím nastartoval k výbornému výkonu, když pak postupně porazila další čtyři výše nasazené kluky. Pak sice prohrála s Janem Ryšavým, ale když vposledním kole opět vyhrála, tak si šesti body vybojovala zasloužené první místo v celkovém pořadí. Z kluků byl nejlepší Luděk Volčík před Pavlem Náplavou (oba Boršice). Třetí pak byl Jan Ryšavý ze Sokola Postoupky. Za Majkou pak druhá v soutěži dívek skončila Martina Kuciánová ze Zborovic, třetí byla Marie Dvořáková ze Sokola Postoupky.

Seriál GP skončí 17.5. posledním turnajem v Morkovicích. Tam se rozhodne o postupujících na MČR v Rapid šachu, který bude 6.-7.9. v Malenovicích.

Výsledky sobotního turnaje jsou v příloze. Pořadí po třech turnajích je uloženo v sekci soutěží mládeže.