Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

11.7.2020Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Krajská výprava na Přebor města Vsetína 04.-10.07.2020 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
8.7.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (závěrečná zpráva)
6.7.2020Kalendář akcí - Přidána akce 10.ročník Memoriálu Jana Kováře - KP v rapid šachu (včetně propozic)

Krajské kolo Přeboru škol

Do Kroměříže se sjelo celkem 23 družstev. Nejméně jich bylo v nejmladší kategorii 1.-5.tříd. Zde si naprosto suverénně počínala ZŠ Unesco Uherské Hradiště (Martina Fusková, Ondřej Stuchlý, Adam Skrášek a Pavlo Danyuk). Z 24 partií prohrála jen jednu partii a s náskokem čtyř bodů turnaj před ZŠ Mařatice vyhrála. Třetí se ztrátou 5,5 bodu na druhé Mařatice byla ZŠ Slovenská Zlín.

V ostatních kategoriích pak bylo osm družstev. V kategorii 6.-9.tříd pak dle očekávání vyhrála ZŠ Boršice (Luděk Volčík, Adam Gabriel, Erik Pfeffer a Dominik Pfeffer). V celém průběhu turnaje ztratila jen půl bodu a v republikovém kole bude obhajovat loňské druhé místo. V souboji dvou Gymnázií se pak lépe dařilo Gymnáziu Kroměříž A. Třetí pak skončilo Gymnázium Uherské Hradiště.

V kategorii středních škol pak vyhrálo Gymnázium Zlín, které hrálo ve složení Jakub Roubalík, Martin Šenkýř, Jan Romaňák a Majka Phamová. Za nimi pak skončilo Gymnázium Uherské Hradiště, třetí pak byla SPŠH Uherské Hradiště.

Nejlépe si na letošním Přeboru škol vedly školy z regionu Uherské Hradiště. Všech šest zúčastněných škol si domů odvezlo medaile a poháry připravené vzornými pořadateli pod vedením pana Opluštila. Školy ze Zlínska si pak domů odvezly dvě medailová umístnění, jedno zůstalo v Kroměříži.

První dvě školy z každé kategorie postupují do republikových kol. I zde mají převahu školy z Uherskohradišstka, když si vybojovaly čtyři postupy. Zlín a Kroměříž pak mají po jednom postupovém místě.

Výsledky jednotlivých kategorií jsou ke stažení zazipované v příloze, nebo si je lze prohlédnout i v sekci „mládež-soutěže mládeže“ (zde, kde jsou též výsledky všech okresních kol . Pár fotek z průběhu turnaje a všechny školy umístněné na prvních třech místech je zde.

Soubor ke stažení (zip)

22.1.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky