19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

Mistrovství Moravy a Slezska 2007

Ve dnech 24.10.-28.10.2007 proběhlo v Havlíčkově Brodě Mistrovství Moravy a Slezska. Ze Zlínského kraje se turnaje zúčastnilo celkem 47 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii do 10 let hrálo celkem 36 dětí z nichž devět bylo z našeho kraje. Vítězem se stal Ríša Štefaník (7,5 bodu) a třetí byl František Mrkus se 7 body (oba Staré Město). František byl druhým nejmladším účastníkem a v nejmladší kategorii může hrát ještě další dva roky! Těsně za sedmým postupovým místem skončil další zástupce ze Starého Města Petr Fojta. Ostatní skončili ve druhé polovině startovního pole. Na druhém místě staroměšťáky doplnil Adam Dvořák z Lokomotivy Brno.

V H12 bylo celkem 14 hráčů z celkových 47 z našeho kraje. Mezi nejvýše nasazené patřili Vojta Dobeš a Jan Palášek. Svoji úlohu splnili a oba se do postupující sedmičky dostali. Vojta Dobeš ze Starého Města v celém turnaji neprohrál, a se třemi remízami obsadil druhé místo. Jan Palášek ze Sokola Postoupky pak se ziskem 6 bodů skončil na 6.místě. V první polovině
startovního pole pak ještě skončili oba zástupci Boršic. Pavel Tománek byl s 5 body 17. a Petr Janska se ziskem 4,5 bodu obsadil 22.místo. Vítězem se stal Matěj Svoboda z Frýdku-Místku a bronzovou medaili bral Jiří Novák z Orlové.

Druhým přeborníkem Moravy a Slezska se z našeho kraje stal Pavel Náplava z Boršic v kategorii H14. Turnaj byl nesmírně vyrovnaný. První čtyři získali 6,5 bodu a o pořadí rozhodovala pomocná kritéria. O vítězi rozhodl, při stejném středním i celkovém Bucholtzi, až větší počet výher! Pátým místem si postup na MČR vybojoval též Ondřej Karlík ze Vsetína. O postup jistě chtěli bojovat i čtvrtý nasazený Jan Ryšavý ze Sokola Postupky a sedmý Dominik Pfeffer z Boršic. Jan Ryšavý s 5,5 body skončil 10. a Dominik Pfeffer (4,5b.) až na 20.místě. Mezi ně se ještě vklínil Václav Lapčík(5,5b.) ze Starého Města na 12.místě.
Ze 44 hráčů bylo z našeho kraje osm. Pavla Náplavu na medailových místech doplnili 2.Tadeáš Kriebel z Dolního Benešova a 3.Jiří Kozel z Frýdku-Místku.

V nejstarší a nejsilnější kategorii do 16 let hrálo celkem 49 hráčů a hráček (Marek Šudoma figurující na posledním 50.místě turnaj nakonec vůbec nehrál) z nichž deset jich přijelo z našeho kraje. Dobře si vedl Adam Gabriel z Boršic . Od 2.kola hrál na prvních stolech s ratingově silnějšími hráči (nasazen byl jako č.20), za celý turnaj neprohrál a za čtyři výhry a pět remíz získal celkem 6,5 bodu. To mu stačilo na výborné 2.místo. Důležité 7.místo, které bylo ve všech kategoriích posledním postupovým, obsadil jeho oddílový kolega Erik Pfeffer.
Lukáš Fusek ze Starého Města skončil na 14.místě a Šárka Valešová ze Zlína byla devatenáctá. Přeborníkem se stal Roman Pilch z TŽ Třinec, třetí byl Josef Kratochvíl z Náměšťi nad Oslavou.

Dívky hrály společný turnaj. Mnoho jich hrálo v chlapeckých soutěžích, a tak dívčí turnaj hrálo jen 15 hráček. Nejlepší byla ta nejmladší Martina Fusková ze Starého Města, za ní pak skončila Hana Kubošová z Orlové a Jana Zpěváková ze Starého Města. Ostatní čtyři zástupkyně z našeho kraje skončily ve druhé polovině. Kategorie se však vyhlašovaly zvlášť což znamenalo následující: D10: 1. Martina Fusková, 3.Veronika Pleváková (obě Staré Město), D12: 2.Lenka Slabá (Boršice), 3.Lenka Blechová (Osvětimany), D14: 1. Jana Zpěváková , D16: 4.Kateřina Zpěváková (obě Staré Město).

Celkem na MMS hrálo z našeho kraje 47 dětí ze sedmi oddílů. Nejvíce jich bylo ze Sokola Postoupky, a to14. Dále pak Staré Město mělo 13 hráčů a hráček, Boršice 7, Zlín 6, Napajedla a Vsetín 3 a Osvětimany jednu hráčku.

Celkem bude mít náš kraj na Mistrovství České republiky v Seči 8.-15.3.2008 devět zástupců v chlapeckých kategoriích. V nejmladší H10 to budou Ríša Štefaník a František Mrkus, v H12 Vojta Dobeš (všichni Staré Město) a Jan Palášek (Sokol Postoupky), V H14 Luďka Volčíka z Boršic, který má přímý postup, doplní jeho oddílový kolega Pavel Náplava a Ondřej Karlík (Vsetín) a v H16 budou hrát Adam Gabriel s Erikem Pfefferem (oba Boršice). Po dlouhé době tak na MČR v chlapecých kategoriích nebude mít zastoupení oddíl ze Zlína. Dívky hrají své soutěže na MČR jako open.

Výsledky jednotlivých kategorií jsou na několika listech ke stažení v příloze.