25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

MČR mládeže v rapid šachu 2007

V Jaroměři se uskutečnilo MČR v rapid šachu mládeže do 14 let. Ze Zlínského kraje hrálo 18 dětí.

V kategorii H14 si nejlépe vedl Adam Gabriel z Boršic, který skončil na 5.místě. V posledním kole porazil Marka Šudomu ze Zlína, který tak skončil na 12.místě. Hned za ním na 13.místě byl Erik Pfeffer z Boršic. Pavel Náplava z Boršic obsadil 29.místo a Jan Ryšavý ze Sokola Postoupky pak 33.místo. Přeborníkem se stal Jakub Rabatin z Frýdku-Místku.

V prostřední kategorii do 12 let jsme měli trio zástupců. Z oprávněných chyběl Luděk Volčík, který hraje na ME v Šibeniku. Výborně turnaj rozehráli Jan Palašek (Sokol Postoupky) a Ondřej Karlík ze Zbrojovky Vsetín. V posledních kolech hráli na předních deskách, ale ze třech nedělních kol vytěžili každý jen po půl bodu. Naopak Dominik Pfeffer po špatném začátku vyhrál v neděli všechny tři partie a skončil na 9.místě jako nejlepší z našeho kraje. Jan Palášek obsadil 10.místo a Ondřej Karlík 12. . Vítězství si odvezl Jakub Haman z Kladna.

V nejmladší kategorii si nejlépe z našeho kraje vedl Jakub Zatloukal z Napajedel, který skončil na 12.místě. Pavel Tománek z Boršic obsadil 19.místo a 31.Matyáš Juřena ze Zlína. Do Frýdku-Místku si zlato odvezl Tomáš Pavelek.

V nejstarší dívčí kategorii do 14 let si s přehledem vedly Helena Grussová z Klášterce nad Ohří a Barbora Kolomazníková ze Zlína. Kromě vzájemné remízy všechny partie vyhrály. Šťastnější nakonec byla Helena Grussová, která měla o bod lepší pomocné hodnocení. Na Báru zbylo stříbro. Jana Zpěváková ze Starého Města skončila na 8.místě.

Tři zástupkyně měl náš kraj v kategorii dívek do 12 let. Nejlépe skončila osmá Martina Kuciánová ze Zborovic. Hned za ní skončila Lenka Slabá z Boršic. Druhý den nevyšel Lence Blechové, která po dobrém první dnu na předních šachovnicích neuhrála ani bod a obsadila konečné 12.místo.

Zlatou medaili pro náš kraj vybojovala Martina Fusková ze Starého Města v nejmladší kategorii do 10 let. Jako první nasazená sice dvakrát prohrála, ale jelikož dosud vedoucí Klára Zemková v posledním kole prohrála Martina si odváží z Jaroměře zlato. Erika Náplavová z Osvětiman obsadila 12.místo.

Výsledky všech kategorií jsou v příloze.